Work & Study

Work & Study

Work and Study | Yurtdışında Çalışarak İngilizce Öğren
Work and Study, katılımcıların hem İngilizce dil eğitimi alabileceği hem de çalışarak para kazanabilecekleri bir dil programıdır. Programın amacı katılımcıların farklı bir ülkede kültürel değişim yaşamasının yanı sıra onların dil eğitimi almasını sağlamaktır.

Work & Travel (WAT) programı ile sıkça karıştırılan Work & Study (WAS) programı aslında büyük farklılıklar içermektedir.

WAT programı yalnızca Amerika’yı kapsıyorken, Work & Study programı ise sanki diğer ülkelerde uygulanan WAT programı gibi algılanmaktadır. Ancak Work & Study programının WAT ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.

WAT sadece Amerika için geçerli olup süresi en fazla 4 süreyle yapılmaktadır. Ancak WAS için belirlenen süre 12 hafta ile 76 hafta arasında değişmektedir. Buna ek olarak Work & Study programları dil eğitimi ile paralel olarak ilerlemektedir.

Work And Study programı ile ilgili merak edilen başlıca hususlar:
Work And Study programına isminden de anlaşılacağı gibi eğitim, yani İngilizce Dil Eğitimi dahildir.
Öğrenciler bu program sonunda Türkiye’de kullanabilecekleri ve CV’lerine ekleyebilecekleri uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olurlar.
Program yalnızca 4 ülkede geçerlidir. Bunlar Avustralya, Yeni Zelanda, Dubai ve İrlanda’ dır. Ülkemize yakın olmaları sebebiyle İrlanda ve Dubai’ yi daha öne çıkmaktadır.
Work and Study programı süresi öğrenci isteğine göre belirlenir, herhangi bir dönem zorunluluğu bulunmamaktadır, yani her dönem gidilebilir.
Work & Study | Yurtdışı Eğitim
Work and Study programı ile öğrencilerin yepyeni bir kültür içerisinde dil öğrenirken bir yandan bu yeni kültüre adapte olmaları, çalışma tecrübesi kazanmaları ve vizyon sahibi bireyler olmaları amaçlanmaktadır.

Franchise Başvuru